“Erdhe me gomone nga Shqipëria”, aktorët italianë me tone raciste ndaj Ermal Metës: Janë të talentuar le t’i mbajmë

Publikuar tek: kulture-art, më 18:29 16-06-2018 “Erdhe me gomone nga Shqipëria”, aktorët italianë me tone raciste ndaj Ermal Metës: Janë të talentuar le t’i mbajmë Pio D’Antini dhe Amedeo Grieco

Ermal Meta është tashmë një ndër këngëtarët më të komentuar shqiptar, ndërkohë që një incident i pahijshëm është shënuar nga dy aktorë italianë në finalen e “Amicit”.

Dy aktorët Pio D’Antini dhe Amedeo Grieco, kanë bërë për Ermal Metën një batutë me tone raciste, duke përmendur origjinën e tij shqiptare.

Erdhe me gomone nga Shqipëria dhe të shpëtuam ne puliezët, tani je në gjueti për para”, thanë ata.

Aktorët gjithashtu i bënë edhe një apel Ministrit të Brendshëm, Matteo Salvini, duke ju referuar shqiptarëve: E shikon që këta djem janë të talentuar, hajde tani, le ti mbajmë".

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02620792388916
array(1) { ["section"]=> string(118) "erdhe-me-gomone-nga-shqiperia-aktoret-italiane-me-tone-raciste-ndaj-ermal-metes-jane-te-talentuar-le-t-i-mbajme-124636" }