Erdhën menjëherë për ndihmë nga Turqia, Zv.Komandati i Marinës Shqiptare u jep certifikata mirënjohje ekipeve të AFAD

Publikuar tek: aktualitet, më 22:28 02-12-2019 Erdhën menjëherë për ndihmë nga Turqia, Zv.Komandati i Marinës Shqiptare u jep certifikata mirënjohje ekipeve të AFAD Ekipet turke te AFAD dhe UMKE

Zv.Komandati i Marines Shqipëtare ka dhënë një çertifakatë mirënjohje për ekipet e AFAD, ekipeve të emergjencës nga Turqia që ishin ndër të parët që erdhën për të nxjerr nga rrënojat e tërmetit banorët e prekur.

Gjithashtu, certifikatë mirënjohje iu dha dhe ekipeve të UMKE të Ministrisë së Shëndetësisë turke, të cilët bashkë me ekipet e AFAD sapo erdhën në Shqipëri pas tërmetit të 26 nëntorit, nisën operacionet e kërkim shpëtimit.

“Zv.Komandati i Marines Shqipëtare ka dhënë një çertifakatë mirënjohje për ekipet e AFAD ‪@AFADTurkey dhe UMKE @UMKETURKIYE të Ministrisë së Shëndetësi @saglikbakanligi, të cilët pas tërmetit të 26 nëntorit, në të njëjtën ditë filluan aktivitetet e tyre të kërkim shpëtimit dhe ndihmës humanitare në Shqipëri. Ne dëshirojmë të falënderojmë Presidencën e AFAD-it, Ministrinë e Shëndetësisë dhe ekipet tona për punen e tyre të përkushtuar”, thuhet në njoftimin e Ambasadës së Turqisë në Tiranë.

78408296_3027689260592355_7682761808876142592_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023441076278687
array(1) { ["section"]=> string(123) "erdhen-menjehere-per-ndihme-nga-turqia-zv-komandati-i-marines-shqiptare-u-jep-certifikata-mirenjohje-ekipeve-te-afad-188175" }