Erdogan anullon gjithë fushatën në Stamboll (ARSYEJA)

Publikuar tek: bota, më 13:22 12-06-2019 Erdogan anullon gjithë fushatën në Stamboll (ARSYEJA)

Agjensia prestigjoze ‘Reuters’ ka berë të ditur që presidenti turk Tayyip Erdogan ka anulluar të gjithë fushatën e tij në qytetin e Stambollit.

Erdogan kishte organizuar 39 mbledhje me qytetarët në vende të ndryshme të Stambollit por tani i ka anulluar të gjitha.

Presidenti e mori përsipër këtë, pasi donte të ndihmonte vetë në fushatën e pretedentit për bashkinë e Stambollit, Binali Yildimir. Erdogan ka frikë se do të humbasë Stambollin në zgjedhjet e parakohshme të zyrtarizuara më 23 Korik.

Arsyeja e anullimit të fushatës sipas mediave së Tayyip Erdogan sipas Reuters është konflikti i ditëve të fundit me Amerikën. Përfaqësuesit amerikanë në Turqi votuan ditën e djeshme kunder blerjes së avioneve F-35 dhe S-400 dhe kjo ka vendosur presidentin turk në një poziët të vështirë.

Trazirat në Turqi janë në favor të kundërshtarëve të Erdogan të cilët fitojnë gjithnjë e më shumë fuqi...

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012694120407104
array(1) { ["section"]=> string(58) "erdogan-anullon-gjithe-fushaten-ne-stamboll-arsyeja-167941" }