Erdogan humb zyrtarisht Stambollin

Publikuar tek: bota, më 20:37 01-04-2019 Erdogan humb zyrtarisht Stambollin

Pasi humbi Ankaranë, Rexhep Taip Erdogan ka humbur zyrtarisht  dhe  Stambollin, qytetit më të rëndësishëm të republikës turke.

Sipas agjencisë shtetërore të lajmeve, Anadolu Agency, janë numëruar të gjitha votat e zgjedhjeve lokale në Stamboll.

Ekrem Imamoglu i Partisë Republikane Popillore ka fituar 48,79 për qind, ndërsa kandidat nga AKP’ja e Erdoganit, Binali (Yıldırım), ka fituar 48,51 për qind.

Kjo është hera e parë që Erdogan i ka humbur zgjedhjet në Stamboll, të cilin e ka udhëhequr edhe vetë gjatë mandatit 1994-1998.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01167893409729
array(1) { ["section"]=> string(41) "erdogan-humb-zyrtarisht-stambollin-158793" }