Erdogan në mbrojtje të Azerbajxhanit: Do të vazhdojmë të mbështesim vëllezërit tanë ‘me të gjitha mjetet’

Publikuar tek: bota, më 23:31 01-10-2020 Erdogan në mbrojtje të Azerbajxhanit: Do të vazhdojmë të mbështesim vëllezërit tanë ‘me të gjitha mjetet’

Presidenti turk Erdogan ka deklaruar se vendi i tij do të vazhdojë të mbështesë Azerbajxhanin “me të gjitha mjetet”, pas konfliktit që këta të fundit kanë me Armeninë.

“Si Turqi, ne do të vazhdojmë të mbështesim vëllezërit tanë azerbajxhanas në bazë të parimit ‘dy shtete, një komb’, me të gjitha mjetet dhe me gjithë zemrën tonë”, tha presidenti Erdoğan gjatë adresimit të tij në hapjen e seancës së katërt legjislative të parlamentit të mandatit parlamentar të 27-të në Ankara.

Sipas Erdogan, paqja e përhershme mund të arrihet në rajon vetëm nëse Armenia tërhiqet nga territoret e pushtuara të Azerbajxhanit.

Konflikti i armatosur në kufi mes Armenisë dhe Azerbajxhanit ka sjellë edhe mbi 100 ushtarë të vdekur.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010342836380005
array(1) { ["section"]=> string(109) "erdogan-ne-mbrojtje-te-azerbajxhanit-do-te-vazhdojme-te-mbeshtesim-vellezerit-tane-me-te-gjitha-mjetet-222394" }