Erdogan nuk është më “I VETMI”, opozita prezanton KANDIDATIN

Publikuar tek: bota, më 14:32 04-05-2018 Erdogan nuk është më “I VETMI”, opozita prezanton KANDIDATIN Rexhep Tayip Erdogan

Në muajin qershor Turqia do të mbajë zgjedhjet e parakohshme për president, ndërsa është zyrtarizuar edhe kundërshtari i Rexhep Tayip Erdogan nga Partia Republikane Popullore, i cili është politikani Muharrem Ince.

Opozita aktuale turke thuhet se është bërë e gjitha bashkë për të rrëzuar pushtetin e pathyeshëm të Erdogan, partia e së cilit ka një shumicë të konsiderueshme në parlament.

Ince është deputet në Parlamentin turk që nga viti 2002, ndërsa njihet si një laik dhe kritiku më i madh i fronit “Erdogan”.

Deri më sot presidenti Rexhep Tayip Erdogan ishte i vetmi kandidat për president në Turqi.

5aeaf5cfd3806c1f44677503.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012343168258667
array(1) { ["section"]=> string(64) "erdogan-nuk-eshte-me-i-vetmi-opozita-prezanton-kandidatin-119465" }