Erdogan nuk ndalet, pushohen nga puna 94 arbitra

Publikuar tek: bota, më 16:35 02-08-2016 Erdogan nuk ndalet, pushohen nga puna 94 arbitra

94 gjyqtarë të ligës turke të futbollit janë pushuar nga puna pas grushtit të dështuar të shtetit në fillim të muajit korrik.

Pushimet masive nga puna pas grushtit të shtetit që shkaktoi mbi 200 të vrarë dhe mijëra të plagosur prekën jo vetëm ushtrinë dhe gjykatat por edhe sistemin arsimor në vend. Ditën e djeshme presidenti turk Rexhep Taip Erdogan riemëroi me anë të një dekreti 197 gjeneralë të rinj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013040065765381
array(1) { ["section"]=> string(53) "erdogan-nuk-ndalet-pushohen-nga-puna-94-arbitra-48524" }