Erdogan thirrje liderëve botërorë: Zgjidhni mes luftës dhe emigrantëve

Publikuar tek: bota, më 14:41 15-10-2019 Erdogan thirrje liderëve botërorë: Zgjidhni mes luftës dhe emigrantëve

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan ka mbrojtur sërish vendimin e tij për të hyrë ushtarakisht në Siri.

Presidenti u shpreh se ka marrë këtë akt, në mënyrë që të ndalojë futjen e emigrantëve në Turqi.

Erdogan iu ka bërë thirrje liderëve botërorë që ta mbështesin me luftën, ose ta ndihmojnë me pranimin e refugjatëve.

Turqia nisi të bombardojë qytetin e Ras Al-Ainit të martën, gjë që solli dhe një kundërsulm nga kurdërt gjatë natës.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0080230236053467
array(1) { ["section"]=> string(76) "erdogan-thirrje-lidereve-boterore-zgjidhni-mes-luftes-dhe-emigranteve-182153" }