Erdogan thotë se është rritur nga duart e një nëne shqiptare

Publikuar tek: bota, më 21:30 21-12-2016 Erdogan thotë se është rritur nga duart e një nëne shqiptare

Presidenti shqiptar Bujar Nishani është pritur sot në një ceremoni zyrtare nga homologu turk Rexhep Taip Erdogan.

Ky i fundit gjatë fjalës së tij ka treguar edhe një histori interesante.

“Në vendin ku kam lindur unë, komshinjtë e parë i kemi pas shqiptarë. Mund të them se jam rritur në duart e nënës shqiptare. Ishte një familje e mrekullueshme dhe i falënderoj për kujdesin që kishin ndaj meje si fëmijë”, është shprehur Erdogan.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023076057434082
array(1) { ["section"]=> string(66) "erdogan-thote-se-eshte-rritur-nga-duart-e-nje-nene-shqiptare-63363" }