Erdogan vizitë në Vatikan, takim me Papa Françeskun

Publikuar tek: bota, më 13:04 05-02-2018 Erdogan vizitë në Vatikan, takim me Papa Françeskun

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ndodhet për vizitë në Vatikan, ku është takuar me Papa Françeskun. Kjo është vizita e parë e një presidenti turk në Vatikan pas 59 vitesh.

Presidenti turk mbërriti në Vatikan në orën 9.30 të mëngjesit të sotëm dhe mësohet se fokus i takimit ka qenë terrorizmi dhe vendimi për Jeruzalemin.

Ndërsa mediat italiane raportojnë se pas takimit me  Atin e Shenjtë presidenti turk do të takohen edhe me Kardinalin Pietro Parolin, Sekretarin e Shtetit të Vatikanit dhe me Ministrin e Punëve të Jashtme të Selisë së Shenjtë, Monsinjor Paul Richard Gallagher.

Më pas presidenti i Turqisë do të zhvillojë takime edhe me Presidentin, Sergio Mattarella dhe më pas me kryeministrin Paolo Gentiloni dhe një grup sipërmarrësish italianë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010063171386719
array(1) { ["section"]=> string(57) "erdogan-vizite-ne-vatikan-takim-me-papa-franceskun-109195" }