Erë e fortë dhe deti me dallgë, pezullohet lundrimi në Vlorë

Publikuar tek: aktualitet, më 08:44 17-03-2018 Erë e fortë dhe deti me dallgë, pezullohet lundrimi në Vlorë

Si pasojë e erës së fortë dhe detit me dallgë është pezulluar lundrimi në portin e Vlorës.

Mësohet se dallgët arrijnë 8 ballë në det dhe 5 ballë pranë gjirit, ndërsa sot nuk është nisur asnjë traget.

Sakaq, peshkarexhat nuk kanë dalë në det që nga mbrëmja e djeshme.

Kjo situatë pritet të vazhdojë deri sa të normalizohen kushtet për të lundruar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Situatë emergjente në Gjykatën e Kavajës, APELI i avokatëve
PAMJET, si u arrestua nga efektivët civilë Fran Frrokaj, kryebashkiaku nuk kishte dijeni, e morën në ZYRË dhe... »
Article Logic
Execution time: 0.010791063308716
array(1) { ["section"]=> string(66) "ere-e-forte-dhe-deti-me-dallge-pezullohet-lundrimi-ne-vlore-113542" }