Ergen Cullhaj ekstradohet në Itali, akuzohet për vrasje, pengmarrje, vjedhje e të tjera vepra penale

Publikuar tek: aktualitet, më 17:34 18-06-2015 Ergen Cullhaj ekstradohet në Itali, akuzohet për vrasje, pengmarrje, vjedhje e të tjera vepra penale

Zyra Qëndrore  Interpol Tirana ka bërë  ekstradimin nga  Shqipëria drejt Italisë tështetasit shqiptar:  Ergren Cullhaj, 28 vjeç,  lindur në Kryevidh.

“Ekstradimi i tij u krye pasi:Gjykata e Breshias me vendimin nr. 19557 RGNR, datë 02.03.2015, ka caktuar masën e sigurisë arrest në burg, për veprën penale të “Vjedhjes me armë”, “Pengmarrje”, “Vrasje” etj.’, thuhet në deklaratën e Ministrisë së Brendshme.

“Nga datat 01.07.2014 - 15.07.2014, në zonën e Bergamos dhe Breshas Itali, ky person ka kryer vjedhje plaçkitje banesash duke shkaktuar vdekjen e shtetasit P. Rakanji me përdorimin e armëve të zjarrit. Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Romën, më datën 27.03.2015, në Shqiperi, u bë i mundur arrestimi, me qëllim ekstradimi drejt Italisë’tregon historikun e ngjarjes ministria.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pezullohet leja e ndërtimit te kompleksi i Liqenit, kërkesa u bë nga IKMT
Arrestohet Vladimir Gjuta, i gjendet në xhep një listë me emrat e stafit të kandidatit të majtë »
Article Logic
Execution time: 0.013713836669922
array(1) { ["section"]=> string(103) "ergen-cullhaj-ekstradohet-ne-itali-akuzohet-per-vrasje-pengmarrje-vjedhje-e-te-tjera-vepra-penale-13954" }