Ergin Kuke, shqiptari i efekteve speciale në Hollowood

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 10:04 22-03-2015 Ergin Kuke, shqiptari i efekteve speciale në Hollowood

Shqiptarët të cilët po korrin suksese ndërkombëtare sa vinë dhe shtohen. Kësaj herë bëhët fjalë për Ergin Kuke, i cili është një mjeshtër i efekteve speciale,dhe talenti i tij ka mbërritur tashmë deri në  Hollowood.

Fëmijërinë e tij e kaloi në studiot e të atit, i drejtorit tw  njohur në Shqipëri Pali Kuke ,duke eksploruar  me orë të tëra botën e efekteve dhe montazhit.

Ergin Kuke ka punuar videoklipet  për Britney Spears dhe Beyonce Ai ka punuar në filmat  më mbështetje financiarë të lartë duke përfshirë "The Polar Express" dhe "Superman Returns", reklama për Jaguar dhe Chrysler.Kuke sot është drejtor kreativ dhe i efekteve të veçanta  në studio Mind Over Eye në El Segundo. Ai ishte pjesë e një ekipi të nominuar vitin e kaluar për një Emmy për dokumentarin "Cosmos.

Ai është jashtëzakonisht i pasionuar dhe i shtyrë. Ka një ndershmëri të caktuar në pasionin e tij që është e rrallë në këtë industri.

Artistët si Ergin  Kuke janë forcat e padukshme që e bëjnë një spektakël të shkelqëjë.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025277853012085
array(1) { ["section"]=> string(58) "ergin-kuke-shqiptari-i-efekteve-speciale-ne-hollowood-6598" }