Ergys Kaçe pranë transferimit të klubi i njohur, vetëm një detaj e pengon

Publikuar tek: sport, më 17:15 20-01-2018 Ergys Kaçe pranë transferimit të klubi i njohur, vetëm një detaj e pengon

Ergys Kaçe është një lojtarët e kombëtares shqiptare që është përfolur më shumë në këtë sesion merkato dimri.


Mediat greke kanë folur për një interesim të fortë të Panathinaikos për shqiptarin, duke i garantuar atij edhe një vend në formacion, gjë të cilën Kaçe e kërkon për të siguruar grumbullimin në kombëtare.

Klubi historik grek ka nisur bisedimet me klubin e PAOK, pasi me Kaçen dhe agjentin e  tij është gjetur tashmë akordi. Por është një detaj që deri tani po pengon kalimin e Kaçes te Panathinaikos, është presidenti i PAOK Ivan Savvidis, ai që ka frenuar gjithçka.

Savvidis ka ende dyshime për të larguar Kaçen nga skuadra e tij, pasi asnjëherë nuk i ka vënë në diskutim aftësitë dhe talentin, por rezultatet kohët e fundit po mungojnë.

Sipas mediave greke në bisedimet që janë zhvilluar në ditët e fundit besohet se Kaçe do të kalojë te Panathinaikos, por do të jetë në bashkëpronësi të të dy klubeve greke. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017170190811157
array(1) { ["section"]=> string(79) "ergys-kace-prane-transferimit-te-klubi-i-njohur-vetem-nje-detaj-e-pengon-107305" }