Erion Braçe i acaruar me Lulzim Bashën: Paska kërkuar largimin tim… s’e marr seriozisht këtë tope

Publikuar tek: politike, më 18:15 26-02-2016 Erion Braçe i acaruar me Lulzim Bashën: Paska kërkuar largimin tim… s’e marr seriozisht këtë tope

Erion Braçe i acaruar me Lulzim Bashën. Deputeti socialist ka përdorur sot kundër kreut të PD-së fjalën ‘’top/e’’, i revoltuar pas një informacioni që ka marrë se Basha kërkon largimin e tij nga Kuvendi.

 

“Paska kërkuar largimin tim, s’e marr seriozisht këtë tope”, ka thënë Braçe.

“UNE AS KAM VJEDHUR, AS KAM GRABITUR, AS KAM SHITUR E AS KAM VRARE LYLZIM!!

TE QENIT KRYETAR PARTIE NE OPOZITE NUK ESHTE LAVATRICE VENDI DHE AS AMNISTI PER "PUNET" E BERA NE PUSHTET!!

Pas nje shumesie mesazhesh, po lexoj se Lulzim Basha paska kerkuar largimin tim nga Kuvendi.

Sipas tij, paskam fyer opoziten e tij!!

Natyrisht qe une nuk e marre kurre seriozisht kete top/e; perjashtuar rastet kur ky vjedh me letra apo grabit pa to, shet me firme e duke qeshur copa te tera nga ky vend, vret me urdher mu ne mes te bulevardit.

Kam nje zyre te tere me "punet" e tij; Dhe ato nuk jane fyerje!!

Po e perseris: Jane vjedhje, jane grabitje, jane shitje, jane vrasje publike, pushkatime me trod!

Une kurre nuk kam bere qofte edhe njeren prej tyre.

Ky jo vetem i ka bere, por edhe mburret me to.

Kam nje zyre te tere me "punet" e tij; Dhe ato nuk jane fyerje!!

Po e perseris: Jane vjedhje, jane grabitje, jane shitje, jane vrasje publike, pushkatime me troc!

Une kurre nuk kam bere qofte edhe njeren prej tyre.

Ky jo vetem i ka bere, por edhe mburret me to.

Kujton se te qenit kryetar partie ne opozite eshte lavatrice vendi, apo me keq, kujton se te qenit opozite eshte amnisti per "punet" e bera ne pushtet!!

Harroje Lylzim!! Ne Parlament, pa Parlament zyra me letrat e tua nuk zhbehet!!

Ato letra te pengojne ty te pranosh Reformen e Drejtesise, prej atyre letrave sajon ngjarje me "fjali" qe largojne vemendjen nga halli yt!!

Rritu e perballu; boll u kape pas potureve te Saliut dhe çitjaneve te leneshes se tij politike.

Rritu e pergjigju per cfare ke bere, per "punet" e tua. Ne Gjykate, jo tek mjeku i lagjes per raport!”

bracereagim

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093660354614258
array(1) { ["section"]=> string(101) "erion-brace-i-acaruar-me-lulzim-bashen-paska-kerkuar-largimin-tim-s-e-marr-seriozisht-kete-tope-33620" }