Erion Braçe ironizon Programin e LSI-së: Bëhet realitet në 5 minuta, por zgjat 25 vite! Ooo Suuuudeeeeee ku je?

Publikuar tek: politike, më 09:58 27-01-2021 Erion Braçe ironizon Programin e LSI-së: Bëhet realitet në 5 minuta, por zgjat 25 vite! Ooo Suuuudeeeeee ku je? Erion Braçe - Monika Kryemadhi

Zv.kryeministri Erion Braçe ironizon Programin e LSI-së për zgjedhjet e 25 prillit. Një prej pikave të programit është dhe garancia për bebet që vijnë në jetë, prej 1.000 dollarësh.

“Ketu nis SUDELLEKU, magjia”, shkruan Braçe, dhe “zbërthen” këtë pikë të programit të LSI-së.

“Zonja me lart te ndan nga parate e te gjitheve 1000 dollare-as leke e as euro, nuk ti jep por ti mban ne nje fond.  E di sa? 25 vite! Pra, nuk ti jep per 25 vite me rradhe por i mban ajo ne nje fond.

Ne vitin e 25-te, nese djali apo vajza jote dhe vajza apo djali i nje tjetri, fiks ata qe ti dhe ai linden para 25 vitesh, vendosin dhe bejne nje femije, magjia behet realitet dhe, kjo me lart ju jep 25 mije dollare!!

Pas 25 vitesh dhe jo ty qe linde sot, por atij qe do lindesh ti nese ai do linde nje femije tjeter”, shkruan zv.kryeministri ndër të tjera.

Shkrimi i plotë:

JO, FARE! I BEN PER 5 MINUTA, 5 DITE JANE SHUME!

Ja se si; Ti vendos te kesh nje femije dhe per 9 muaj ai vjen ne jete.

Ketu nis SUDELLEKU, magjia; Zonja me lart te ndan nga parate e te gjitheve 1000 DOLLARE-as leke e as euro, NUK TI JEP por ti mban ne nje fond.

E di sa? 25 VITE! Pra, NUK TI JEP per 25 vite me rradhe por i mban ajo ne nje fond.

Ne vitin e 25-te, nese djali apo vajza jote dhe vajza apo djali i nje tjetri, fiks ata qe ti dhe ai linden para 25 vitesh, vendosin dhe bejne nje femije, MAGJIA behet realitet dhe,

kjo me lart JU JEP 25 MIJE DOLLARE!!

PAS 25 VITESH DHE JO TY QE LINDE SOT, POR ATIJ QE DO LINDESH TI NESE AI DO LINDE NJE FEMIJE TJETER!

E kuptove?!

Prit se qenka llogaria gabim;

Jane dy per te bere nje femije, pra para 25 vitesh lindi nje djale e nje vajze qe pas 25 vitesh jane bashke dhe bejne nje femije dhe marrin 25 mije dollare njeri e 25 mije dollare tjetra!!!!!!

OOOOO SUUUUDEEEEEE KU JE?

Ja kjo eshte! Fiks ne 5 minuta kjo behet realitet por zgjat 25 vite! Dhe mos harroni, keta nuk paguanin as 5000 lekeshin per nje lindje e ju kishin borxh dhe bebeve!

142972010_198934795301787_1554567299123881490_o.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Gjithmonë sillet sikur i bien në qafë”, Gazment Bardhi i PD: Shqiptarëve u ka ardhur në majë të hundës me Edi Ramën
»
Article Logic
Execution time: 0.011241912841797
array(1) { ["section"]=> string(114) "erion-brace-ironizon-programin-e-lsi-se-behet-realitet-ne-5-minuta-por-zgjat-25-vite-ooo-suuuudeeeeee-ku-je-236560" }