Erion Braçe: Ka ardhur koha që Olsi Rama të flasë!

Publikuar tek: politike, më 19:18 16-09-2018 Erion Braçe: Ka ardhur koha që Olsi Rama të flasë!

Deputeti i Partisë Socialiste Erion Braçe akuzon kreun e FSHF-së Armando Duka, se është bërë pengesë për ekipin e Partizanit.

Braçe thotë se fajin për një sërë episodeshnë fushën e blertë që i kanë “mohuar” fitoren Partizanti, e kanë arbitrat.

Ai i bën thirrje drejtorit të përgjithshëm të Partizanit, Olsi Ramës, vëllait të kryeministrit Edi Rama, “të flasë”.

Reagimi i plotë:

PARTIZANIN NUK E LENE TE FITOJE!

KUSHTU KA VENDOSUR ARMANDO DUKA QE NE NISJE TE KAMPIONATIT!

Ne kater ndeshje,

PARTIZANI ka 7 pike por,

I MUNGOJNE 5 PIKE!

Te pesta ja kane marre arbitrat;

Ne Korce, penalltia ja beri muuuu,

nuk u dha per Partizanin por,

fare lehtesisht u dha për Skenderbeun.

Ne Lac, sot, penalltia ja beri muuuuu,

shiheni, perseri nuk u dha.

Ne te dy ndeshjet, rastet,

Arbitrat ishin vec 4 metra larg;

Nuk i pane penalltite?

I pane, por nuk duan ti japin!

Nuk duan te lene Partizanin te fitoje!

Bilanci;

3 pike ne Korce dhe 2 sot ne Lac,

bejne 5 pike qe i kane mohuar Partizanit!

Ne fakt une isha i qarte per kete qysh ndeshjen e pare.

Nuk pres gje tjeter!

PARTIZANI duhet te bej me shume,

ne fushe padiskutim,

te fitoje duke mundur edhe

Armando Duken!

Nderkohe,

ka ardhur koha qe drejtori Rama te flase per cfare po i mohojne Partizanit!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072488784790039
array(1) { ["section"]=> string(55) "erion-brace-ka-ardhur-koha-qe-olsi-rama-te-flase-134563" }