Erion Braçe zotohet për fondet e tërmetit: Nuk do ju tradhëtojmë kurrë duke abuzuar me paratë tuaja!

Publikuar tek: politike, më 23:15 17-02-2020 Erion Braçe zotohet për fondet e tërmetit: Nuk do ju tradhëtojmë kurrë duke abuzuar me paratë tuaja! FotoArkive: Zv.kryeministri Erion Braçe

Zv.kryeministri Erion Braçe ka reaguar pas Konferencës së Donatorëve të zhvilluar sot në Bruksel, ku u mblodhën në total 1.15 miliard euro.

Përmes një postimi në Instagram, Braçe zotohet se fondet e tërmetit nuk do të preken dhe me to nuk do të abuzohet, pasi ato janë paratë e qytetarëve të dëmtuar nga tërmeti

“Nuk do tradhetoj e tradhetojme kurre duke prekur apo lejuar cdo lloj abuzimi me parate tuaja; Po, keto jane parate tuaja, do jene tuajat per tu rikthyer nje jete te sigurt e te qete!”, shkruan ndër të tjera Braçe.

Më tej, zv.kryeministri thotë se tashmë duhet shumë punë për të rimëkëmbur Durrësin, Tiranën, Krujën, Laçin e Lezhën.

“Tani duhet pune, edhe me shume pune, shume me teper pune, me nder, dinjitet e ne drite te diellit cdo minute, me ritem teresisht tjeter per te rimekembur Durresin, Tiranen, Krujen, Lacin e Lezhen, rimekembur destinacionin turistik ne keto ane; rikthyer jeten e sigurt e te qete njereve, rikthyer ekonomine ne zhvillim e rritje!”, ka shkruar ndër të tjera Erion Braçe.

REAGIMI I PLOTË:

Me shpirt,

Shume shume shume #FALEMINDERIT!

Te gjitheve, Bashkimit Evropian-lider, Presidentes se KE qe nuk na la kurre vetem, asnje dite nga termeti deri sot,

Gjermanise, Frances, Italise,

fqinjeve tane, Turqise e Greqise,

cdo vendi te Evropes dhe Lindjes se Mesme;

SHTETEVE TE BASHKUARA posacerisht qe jane gjithnje me ne, shqiptaret,

JAPONISE qe eshte perhere,

#MIRENJOHES per cdo cent e milione te dhuruar dhe angazhuar!

Nderkohe,

pas me shume se dy muajsh,

edhe nje here shume #faleminderit

cdo shqiptari qe humbi jete e shtepi,

eshte ne veshtiresi prej shtatorit te vitit qe shkoi dhe eshte ne cader prej nentorit, per #DURIMIN;

VUAJTJA JUAJ E KETYRE MUAJVE ESHTE PERGJEGJESI PER NE,

PER MUA E CILINDO TJETER QE ISHTE ME JU, PA E JETOI TMERRIN E HUMBJES SE JETES E PAFUQISE PER TE SHPETUAR QOFTE EDHE NJE JETE ME SHUME!

Nuk do tradhetoj e tradhetojme kurre duke prekur apo lejuar cdo lloj abuzimi me parate tuaja;

PO, KETO JANE PARATE TUAJA,

DO JENE TUAJAT PER TU RIKTHYER NJE JETE TE SIGURT E TE QETE!

Tani duhet pune, edhe me shume pune,

shume me teper pune, me nder, dinjitet e ne drite te diellit cdo minute,

me ritem teresisht tjeter per te rimekembur Durresin, Tiranen, Krujen, Lacin e Lezhen, rimekembur destinacionin turistik ne keto ane;

RIKTHYER JETEN E SIGURT E TE QETE NJEREVE, RIKTHYER EKONOMINE NE ZHVILLIM E RRITJE!

Screenshot_9_copy_copy_copy_copy.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087320804595947
array(1) { ["section"]=> string(105) "erion-brace-zotohet-per-fondet-e-termetit-nuk-do-ju-tradhetojme-kurre-duke-abuzuar-me-parate-tuaja-195566" }