Erion Veliaj i Tiranës dhe Valdrin Pjetri i Shkodrës gati të shkojnë në Gjykatë, KQZ hodhi poshtë pretendimet e Bindjes Demokratike

Publikuar tek: aktualitet, më 12:41 15-07-2019 Erion Veliaj i Tiranës dhe Valdrin Pjetri i Shkodrës gati të shkojnë në Gjykatë, KQZ hodhi poshtë pretendimet e Bindjes Demokratike Në të djathtë pëfaqësuesi i PS Eridian Salianji

Pastër, qartë dhe gati që të marrin vendimet e gjykatësve në gjykatat e rretheve të tyre. Ky është fati i dy kandidatëve që ende nuk janë kryetarë, Erion Veliaj në bashkinë e Tiranës dhe Valdrin Pjetri në bashkinë e Shkodër.

Sot atyre iu hap rruga të marrin mandatin nga gjykata dhe më pas të hyjnë në zyrat e kryebashkiakëve, pasi KQZ në mbledhjen e sotme ka marrë në shqyrtim ankesën e Bindjes Demokratike për të dy bashkitë, si Tiranën ashtu edhe Shkodrën.

Bindja Demokratike ka ankimuar vendimet e mëparshme të KQZ dhe ka kërkuar të shpallen të pavlefshme vendimet për dy kryetarët duke kërkuar shpalljen e pavlefshëmërisë për të gjitha QV në zonat e tyre zgjedhore.

Në mungesë të provave, KQZ ka vendosur që të lërë në fuqi vendimet e mëparshme duke u hapur rrugë marrjes së detyrës nga Erion Veliaj dhe Valdrin Pjetri.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0092108249664307
array(1) { ["section"]=> string(137) "erion-veliaj-i-tiranes-dhe-valdrin-pjetri-i-shkodres-gati-te-shkojne-ne-gjykate-kqz-hodhi-poshte-pretendimet-e-bindjes-demokratike-172252" }