Erion Veliaj LUTET publikisht: Lejoni policët bashkiakë të evakuojnë të moshuarit, nuk duhet të hyni në objektet e shpallura të rrezikshme

Publikuar tek: aktualitet, më 17:08 30-11-2019 Erion Veliaj LUTET publikisht: Lejoni policët bashkiakë të evakuojnë të moshuarit, nuk duhet të hyni në objektet e shpallura të rrezikshme

Kreu i Bashkisë Erion Veliaj ka kërkuar publikisht dhe me lutje nga familjarët e shtëpive që janë evidentuar dhe janë në klasifikim të pabanueshme nga Instituti I Ndërtimit se duhet të lënë banesat e tyre.

Kryebashkiaku ka kërkuar të respektohen urdhrat për evakuuim dhe ndërkohë të gjithë familjarët të lënë specialistët dhe policët bashkiakë të bëjnë punën e tyre, raporton newsbomb.al.

“Respektoni urdhërat për evakuim nga uniformat e policisë pas vendimit të inxhinierëve! Nuk lipsen heroizma pa llogjikë! Llaç e tulla zëvendësohen, jeta jo! Oficerët e Policia Bashkiake Tiranë marrin përsipër shoqërimin për çdo të moshuar”! tha Rama.

Postimi I kryebashkiakut është shoqëruar me foto në terren nga policët bashkiakë që shoqërojnë të moshuarit për në qendrat sociale të hapura nga bashkia, raporton newsbomb.al.

78334130_1294839024030176_4483512821241348096_n.jpg

78491114_3745887878770351_5762089632816693248_n.jpg

78177537_518784948970627_2095625066111827968_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028209924697876
array(1) { ["section"]=> string(143) "erion-veliaj-lutet-publikisht-lejoni-policet-bashkiake-te-evakuojne-te-moshuarit-nuk-duhet-te-hyni-ne-objektet-e-shpallura-te-rrezikshme-187923" }