Erkand Qerimaj na bën krenar të gjithëve, merr vendin e tretë në botëror

Publikuar tek: sport, më 16:05 23-01-2018 Erkand Qerimaj na bën krenar të gjithëve, merr vendin e tretë në botëror

Erkand Qerimaj merr medalje bronzi në botërorin e peshëngritjers. 

Pas lajmit se Romela Begaj rezultoi pozitive në doping, shkodrani Qerimaj ka nderuar Shqipërinë me çmimin e tretë në botërorin e zhvilluar në Amerikë në stilin e shtytjes deri në 77 kg.

Peshëngritësi shqiptar u rendit i katërti por fituesi i vendit të tretë rezultoi me doping, dhe automatikisht Qerimaj kaloi në vend të tretë.

Lajmin e ka bërë vetë Erkandi i cili e ka dhënë si një lajm të mirë për gjithë shqiptarët.

Screenshot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021185159683228
array(1) { ["section"]=> string(78) "erkand-qerimaj-na-ben-krenar-te-gjitheve-merr-vendin-e-trete-ne-boteror-107645" }