Erla Mëhilli: Si ka mundësi patenta e Getoar Selimit mbërrin si foto në TV?????

Publikuar tek: fcb-bomb, më 22:20 19-05-2015 Erla Mëhilli: Si ka mundësi patenta e Getoar Selimit mbërrin si foto në TV????? Denoncimi i bere nga Erla Mehilli per patenten e Getoarit ne A1 Report

Ish zëdhënësja e ish kryeministrit Sali Berisha, Erla Mëhilli, denoncon një fakt që e konsideron të padrejtë.

Në tv A1 Report ish zëdhënësja ka parë patentën e këngëtarit Getoar Selimi dhe materialet e tjera të policisë në televizion dhe bën disa pyetje. 

“Si ka mundësi që policia të japë materiale të procedimit administrativ të individëve tek TV? Kush ka bërë foto, policët e patrullës apo shefat e tyre? Pse kjo preferencë për TV e Bolinos? Klientelizëm dhe korrupsion? Çfarë bën Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm? Të isha si Getoari, do i padisja në gjykatë” shkruan Erla Mëhilli në facebook.

Ditën e sotme u raportua lajmi se këngëtarit Getoar Selimi iu hoq patenta. Kjo do të thotë se policia zbaton rregullat dhe ligjin, nuk fal edhe nëse janë këta personazhe të artit e skenës. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026870012283325
array(1) { ["section"]=> string(79) "erla-mehilli-si-ka-mundesi-patenta-e-getoar-selimit-mberrin-si-foto-ne-tv-11530" }