Ermal Mamaqi: Shqiptarët e hanë pjatën e peshkut 5 mijë lekë (të vjetra) dhe mërziten

Publikuar tek: fcb-bomb, më 22:48 24-07-2015 Ermal Mamaqi: Shqiptarët e hanë pjatën e peshkut 5 mijë lekë (të vjetra) dhe mërziten Ermal Mamaqi

Humoristi Ermal Mamaqi nuk ka mundur të qëndrojë jashtë diskutimeve dhe debateve që kanë shpërthyer në rrjetet sociale, dhe jo vetëm, për “faturat” e kripura të bregdetit shqiptar.

Por sipas Mamaqit, shqiptarët kot ankohen, pasi siç shpjegon ai, në Itali paguajnë 7 euro për një sanduiç dhe një shishe uji, ndërsa në Shqipëri me 5 mijë lekë të vjetra mund të hanë një pjatë plot peshk.

“Shqipëtarët, në Itali paguajnë 7 euro për një sandwiç + ujë. Dhe mërziten kur vijnë në Shqipëri se i duket shtrenjtë kur hanë një pjatë peshk 5mijë lekë (të vjetra). Shqiptarët...”, shkruan Mamaqi në faqen e tij në Facebook duke e demostruar edhe me një foto teksa mban një peshk në dorë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091071128845215
array(1) { ["section"]=> string(88) "ermal-mamaqi-shqiptaret-e-hane-pjaten-e-peshkut-5-mije-leke-te-vjetra-dhe-merziten-16933" }