Ermal Meta na bën krenarë, fiton një tjetër çmim të rëndësishëm në Sanremo

Publikuar tek: kulture-art, më 09:45 12-02-2017 Ermal Meta na bën krenarë, fiton një tjetër çmim të rëndësishëm në Sanremo

Pas çmimit COVER 2017, Ermal Meta mbrëmë në natën finale dhe të pestë të Sanremos ka marrë edhe një çmim tjetër. Kësaj radhe shqiptarit me këngën “Vietato Morire” i është ndarë çmimi i kritikës që mban emrin e legjendës së muzikës italiane “Mia Martini”. Çmimi ndahet që nga viti 1982.

Më parë, Meta fitoi çmimin “Cover 2017”, me këngën “Amara terra mia” të Domenico Modugno.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.039772033691406
array(1) { ["section"]=> string(79) "ermal-meta-na-ben-krenare-fiton-nje-tjeter-cmim-te-rendesishem-ne-sanremo-68480" }