Ermina Prljaskaj fiton mandatin e tretë të deputetes në Kroaci

Publikuar tek: rajon, më 11:05 06-07-2020 Ermina Prljaskaj  fiton mandatin e tretë të deputetes në Kroaci

Shqiptarja nga Prizreni, Ermina Lekaj Prljaskaj, ka fituar mandatin e tretë të deputetes në zgjedhjet që janë mbajtur ditën e djeshme në Kroaci.

Lajmin e ka bërë me dije vetë Prljaskaj me anë të një postimi në rrjetet sociale.

“Pas një lufte të fortë për çdo votë ju me votën tuaj konfirmuat dhe këtë katervjecar t”ju përfaqesoj unë në parlament,” shkruan Prljaskaj.

Kjo do të jetë hera e tretë që Prljaskaj do të përfaqësojë përveç shqiptarëve edhe pakicat të tjera në parlament.

Postimi i plotë:

Te nderuar bashkatdhetare,

Pas nje lufte te forte per cdo vote ju me voten tuaj konfirmuat dhe kete katervjecar t”ju perfaqesoj une ne parlament. Ne fillim dua t”ju falenderoj te gjitheve ju votuesve te mi, dua te falenderoj dhe ata qe nuk votuan per mua pasi na e bene kete gare me te forte dhe me te bukur.

Dua te falenderoj te gjithe konkurentet dinjitoz te cilet luftuan njesoj sikur une per cdo vote. Tani kerkoj bashkepunimin e te gjitheve per te cuar ne nje nivel me te larte perfaqesimin dhe per te arritur te gjitha ato objektiva qe kemi premtuar ne fushate. Pres perkrahjen e metejshme ne rrugetimin tone te te gjithe pakicave qe perfaqesoj.

Me respekt dhe mirenjohje,

Ermina Lekalekaj-1-558x360-1_1.pngj Prljaskaj

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008882999420166
array(1) { ["section"]=> string(69) "ermina-prljaskaj-fiton-mandatin-e-trete-te-deputetes-ne-kroaci-212982" }