Eros Grezda nuk ndalet, vazhdon të shënojë në Kroaci

Publikuar tek: sport, më 22:39 25-10-2017 Eros Grezda nuk ndalet, vazhdon të shënojë në Kroaci

Eros Grezda është një nga lojtarët shqiptarë më të mirë të momentit si në klubin ku luan ashtu edhe në kombëtare.

Edhe këtë fundjavë Eros Grezda ka vazhduar me paraqitjet e mira me Osijek në Kroaci. Mesfushori i Kombëtares shqiptare këtë javë ka shënuar gol, kundër Zadarin në transfertë e vlefshme për kupën e Kroacisë.

Grezda e shënoi golin menjëherë sapo filloi pjesa e dytë e takimit dhe ishte pjesë e një goleade 4 me 0 të Osijek që në fund u kualifikua në raundin tjetër.

Këtë vit Grezda luajti për herë të parë edhe si titullar me skuadrën kombëtare dhe është duke kalluar një momentet më të mirë të karrierës së tij, pas demtimit që pësoi vitin e shkuar. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014554023742676
array(1) { ["section"]=> string(57) "eros-grezda-nuk-ndalet-vazhdon-te-shenoje-ne-kroaci-97235" }