‘Errësohet’ Arabia Saudite, avioni bën ulje të menjëherëshme (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 18:09 26-04-2018 ‘Errësohet’ Arabia Saudite, avioni bën ulje të menjëherëshme (VIDEO) Foto e shkrepur gjatë stuhisë

Një avion me pasagjerë është detyruar të bëjë një ulje të menjëherëshme në aeroportin e Jizanit pas një stuhie të frikshme rëre që pushtoi Arabinë Saudite ditën e djeshme.

Sipas mediave vendase, avioni hasi shumë vështirësi dhe turbulenca në ulje për shkak se intensiteti i stuhisë ishte mjaft i madh dhe fushëpamja e pilotit ishte thuajse zero.

I gjithë momenti i frikshëm është filmuar, ndërsa fluturimet ajrore janë paralizuar deri në stabilizimin e situatës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092470645904541
array(1) { ["section"]=> string(70) "erresohet-arabia-saudite-avioni-ben-ulje-te-menjehereshme-video-118420" }