ERTV shkon sërish brenda spitalit, Rama tregon si ishin 7 vite më parë: Kemi hyrë në rrugën e rilindjes pa kthim (Video)

Publikuar tek: politike, më 14:03 25-11-2020 ERTV shkon sërish brenda spitalit, Rama tregon si ishin 7 vite më parë: Kemi hyrë në rrugën e rilindjes pa kthim (Video)

Kryeministri Edi Rama poston të tjera pamje nga spitalet në vend, duke e krahasuar me gjendjen e sistemit shëndetësor të shtatë viteve më parë.

Gazetari i kryeministrit ka vizituar disa ambiente të Spitalit të Kirurgjisë “Frederik Shiroka” në QSUT. Ndërsa në fund të videos të publikuar nga Rama, janë shfaqur edhe pamjet që sipas tij tregojnë gjendjen e mjeruar të këtij spitali 7 vite më parë.

“Kush nuk do që ta shikojë se çfarë transformimi epokal po ndodh me shëndetësinë falë qeverisjes sonë dhe ose kur flet mbrapsht vazhdon mban mend spitalet e tmerrshme të së shkuarës, ose pa shkuar shyqyr Zotit vetë në spital vazhdon ushqehet me thashethemet denigruese për bluzat e bardha, nuk e ndryshon dot sidoqoftë faktin kokëfortë se sot, Shqipëria ka hyrë në rrugën e një rilindjeje pa kthim, që vazhdon çdo ditë në sektorin e shëndetësisë”, shkruan Rama.

Video: 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Mos iu sulni qeverisë”, zv.ministri i kthehet ekspertëve te takimi me Metën: Çfarë strategji do bëni ju? I kemi bërë me ekspertët më të mirë të OBSH
Bashkia e Tiranës nis dëgjesat për buxhetin 2021, Veliaj takim me të rinjtë: Vijojmë me ndërtimin e shkollave të reja, financim për start-up rinore »
Article Logic
Execution time: 0.010692119598389
array(1) { ["section"]=> string(123) "ertv-shkon-serish-brenda-spitalit-rama-tregon-si-ishin-7-vite-me-pare-kemi-hyre-ne-rrugen-e-rilindjes-pa-kthim-video-229070" }