Ervin Bushati i bindur: Rama do jetë Kryeministër në 2021, do marrim shumicën

Publikuar tek: politike, më 07:06 16-09-2020 Ervin Bushati i bindur: Rama do jetë Kryeministër në 2021, do marrim shumicën FotoMontazh: Ervin Bushati

Socialisti Ervin Bushati shprehet i bindur se PS do të fitojë shumicën në zgjedhjet e ardhshme parlamentare të 25 prillit 2021.

Bushati thotë se Rama do të jetë kryeministër në 2021 dhe përsa u përket koalicioneve, sipas tij PS do ta drejtojë e vetme vendin.

“Ne kemi filluar një organizim total besimplotë që do të që do marrim zgjedhjet e 2021. Në konceptin e asaj që Nuk ka rëndësi se kush do të jetë ministër, sepse në qoftë se nesër do duhet dikush të jetë në fushë, të jetë në një zonë të caktuar, të jetë në një institucion të caktuar. Askush nuk është i pazëvendësueshëm dhe varet se ku kërkohet dhe kjo ka të bëjë me të gjithë ekipin tonë. Ne dimë që do të fitojmë në 2021, do marrim mazhorancën. Në demokraci qeverinë e vendos ai që ka më shumë numra. Numrat do t’i ketë kryeministri Raama dhe ai vendos. Përsa i përket koalicioneve, ne do marrim votat. Kryeministri Rama do jetë kryeministër në 2021”, tha deputeti në Report Tv.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096700191497803
array(1) { ["section"]=> string(82) "ervin-bushati-i-bindur-rama-do-jete-kryeminister-ne-2021-do-marrim-shumicen-220514" }