Është aq nxehtë brenda makinës sa që dikush e përdor në vend të sobës (Foto)

Publikuar tek: bota, më 19:22 05-07-2016 Është aq nxehtë brenda makinës sa që dikush e përdor në vend të sobës (Foto)

Në Karolinën e Veriut është aq nxhehtë sa që njerëzit kanë vendosur të përdorim makinat e tyre në vend të sobave.

Temperatura jashtë shënon 36 gradë celcius por kushdo që ka makinë, e kupton se çfarë nxehtësie krijohet brenda nëse e parkoni në diell. Për ta shfrytëzuar sa më mirë këtë gjë, një banor ka vendosur të fusë në makinën e tij tavën me biskota, ndërsa temperatura brenda i kalon 60 gradë celcius.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Muaji i shenjtë i Ramazanit, ku goditën ekstremistët islamikë gjatë këtyre ditëve (HARTA dhe VENDET)
Bllokohen stacionet e metrove në Londër, dyshohet për vendosje eksplozivi »
Article Logic
Execution time: 0.0099480152130127
array(1) { ["section"]=> string(80) "eshte-aq-nxehte-brenda-makines-sa-qe-dikush-e-perdor-ne-vend-te-sobes-foto-45622" }