“Është mirëpritur botërisht”, Berisha uron Presidentin e SHBA, Joe Biden

Publikuar tek: politike, më 19:31 20-01-2021 “Është mirëpritur botërisht”, Berisha uron Presidentin e SHBA, Joe Biden

Ish kryeministri Sali Berisha ka uruar për fitoren presidentin Joe Biden, i cili mori sot zyrtarisht sot detyrën.

Berisha është shprehur me fjalë të mëdha për Biden duke thënë se ai është i mirëpritur botërisht dhe në veçanti nga shqiptarët.

“Është pritur botësisht dhe në vecanti nga Shqipëria, Kosova dhe të gjithë shqiptarët. Ai është një efiçent i shquar në pesë dekanda të kombit dhe vendit të tij dhe si një personalitet me një ndikim të madh ne politikën e SHBA gjatë këtyre dekatave. Miroënjohje Joe Biden,” u shpreh Berisha për "abcnews".

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U zyrtarizua sot President i SHBA, ‘e pazakonta’ ndodh në Vlorë: Bujar Leskaj i PD shpërndan librin e Biden, jep autografe pa qenë ai autori
Balla uron Joe Biden dhe poston foton e tij me Ramën: Mbështetës i kauzës shqiptare, zë kryesor për pavarësimin e Kosovës »
Article Logic
Execution time: 0.011069059371948
array(1) { ["section"]=> string(75) "eshte-mirepritur-boterisht-berisha-uron-presidentin-e-shba-joe-biden-235752" }