‘Është në gjendje të tmerrshme’, Haradinaj sulmon Ramën për taksën rrugore

Publikuar tek: barometri, më 08:43 29-03-2018 ‘Është në gjendje të tmerrshme’, Haradinaj sulmon Ramën për taksën rrugore

Kryeministri Hajradinaj dhe kryeministri Rama

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ftuar në emisionin ‘Rubikon’ ka folur për vendosjen e pagesës nga pala shqiptare për qarkullimin e automjeteve në Rrugën e Kombit.

Ai ka thënë se taksa rrugore është e tepruar, ndërkohë që akuzon homologune tij për gjendjen e tmerrshme në të cilën ndodhet Rruga e Kombit.

Kryeministi Haradinaj gjithashtu e ka këshilluar Edi Ramën që të përfundojnë punimet e autostradës.

Haradinaj nuk ka ngurruar të vlerësojë ish-kryeministrin Sali Berisha si një person që ka punuar më shumë se Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032717943191528
array(1) { ["section"]=> string(78) "eshte-ne-gjendje-te-tmerrshme-haradinaj-sulmon-ramen-per-taksen-rrugore-114885" }