“Është një marrëveshje e mirë për botën”, Trump flet për marrëveshjen me Korenë e Veriut

Publikuar tek: bota, më 10:15 10-03-2018 “Është një marrëveshje e mirë për botën”, Trump flet për marrëveshjen me Korenë e Veriut

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump u shpreh dje publikisht në Twitter se ka nisur përgatitjet e takimit me liderin e Koresë e Veriut, Kim Yong-un.

“Marrëveshja me Korenë e Veriut po përgatitet dhe, nëse arrihet, do të jetë një marrëveshje e mirë për botën. Koha dhe vendi i takimit mbeten për t’u caktuar”, shkroi Trump, duke nënkuptuar se është shumë dakort për një zgjidhje të shpejtë të ngërcit mes dy vendeve.

Sipas mediave amerikane, presidenti Trump ka pranuar ofertën për një marrëveshje me Kim Yong-un pa u këshilluar me asnjërin nga sekretarët e tij, pra presidenti ka vendosur vetë.

28872673_10212290037628117_853505569032503296_n.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kapen 1.5 ton kokainë në një kamion mallrash në Kolumbi. Zbulohet DESTINACIONI
Arrestohet mbesa e Fetullah Gylen, akuza që rëndon mbi të »
Article Logic
Execution time: 0.012180089950562
array(1) { ["section"]=> string(92) "eshte-nje-marreveshje-e-mire-per-boten-trump-flet-per-marreveshjen-me-korene-e-veriut-112799" }