‘Është shumë i çuditshëm’, zbulohet krijesa MISTERIOZE

Publikuar tek: bota, më 21:28 28-04-2018 ‘Është shumë i çuditshëm’, zbulohet krijesa MISTERIOZE Pamjet e krijesës

Një krijesë mjaft e frikshme është zbuluar në bregun e lumit Mersey në Liverpul të Britanisë.

Trupi i ngordhur i një gjallese që ngjante me një peshk të madh u zbulua nga një kalimtar i rastit, ndërsa shkencëtarët kanë thënë që ende nuk e dinë se për çfarë bëhet fjalë.

Sipas ekpertrëve, ai ngjan me një delfin ose ndonjë lloj kërpurdhe, ndërsa mbi kurriz ka gjemba dhe nofullën e ka të pajisur me dhëmbë të mëdhenj.

"Është shumë i çuditshëm", ka thënë 28 vjeçari i cili pa nga larg gjallesën.

Sakaq hetimet për më shumë informacion kanë vijuar pas dyshimeve se ky trup mund ti përkasë një gjallesë të zhdukur mijëra vite më parë.

lec_tdr_311017fish_01.jpgJS150084201.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012464046478271
array(1) { ["section"]=> string(58) "eshte-shume-i-cuditshem-zbulohet-krijesa-misterioze-118715" }