EUREKA! Te Panairi i Librit ka një stendë ku duhet të shkoni PATJETËR

Publikuar tek: kulture-art, më 12:52 15-11-2017 EUREKA! Te Panairi i Librit ka një stendë ku duhet të shkoni PATJETËR

Sot u çel Panairi i Librit dhe me siguri shumë prej jush me zor po presin të behen pjesë e ngjarjes më të rëndësishme kulturore te “Pallati i Kongreseve”.

Ka një stendë në këtë panair që na tërheq veçanërisht vëmendjen pasi është ndërtuar me paleta të ricikluara dhe me zero shpenzim: stenda “Çabej”. Stenda vjen si një qendrim i fortë ndaj çmimeve stratosferike të Panairit në Tiranë si dhe ndaj monopolizimit të tregut të librit.

Ja çfarë shkruan e emocionuar Anna Shkreli e botimeve “Çabej”:

Përshendetje miq, 

Këtë vit kemi dashur ta shohim stendën e "Cabej" si një hapësirë komunikimi me lexuesin për të shprehur mesazhin tonë mbi vlerën e riciklimit dhe riperdorjes. Gjithashtu kjo stendë është dhe nje qendrim, jo veteëm ndaj cmimeve të panairit ne Tirane qe jane ne stratosfere por dhe ndaj monopolizuesve të tregut libror, të cilë harxhojne miliona ne pode, lede dhe sensacione. Per hir te ketij misioni kemi vendosur të ndertojme nje stende me paleta te ricikluara dhe me 0 shpenzim. Është nje punë e bërë nga ne, me dorë, ore pas orë. 
Për të na mbeshtetur në idene tone do ta vlersonim tej mase sikur të vinit qoftë dhe vetëm për të na përshëndetur, minimalisht do merrni nje trendafil? Kemi nevojë per ju. 
Ndodhemi në kat të dytë. 
Përqafime! 
Anna”

stenmda.jpgstenda1.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026389122009277
array(1) { ["section"]=> string(74) "eureka-te-panairi-i-librit-ka-nje-stende-ku-duhet-te-shkoni-patjeter-99653" }