Euro 2016: Franca dhe Gjermania publikojnë listat përfundimtare me 23 futbollistë

Publikuar tek: sport, më 15:53 31-05-2016 Euro 2016: Franca dhe Gjermania publikojnë listat përfundimtare me 23 futbollistë

Vendi organizator i Kampionatiti Europian 2016, Franca ka plotësuar listën me 23 lojtarët që do të përbëjnë kombëtaren bardheblu.

Lista është plotësuar me dy mbrojtës të rëndësishëm, Rami dhe Umtiti. Më poshtë lista zyrtare e kombëtares franceze e cila do të zhvillojë ndeshjen e parë hapëse kundër Rumanisë, ndërsa një ditë më pas do të ndeshen dy ekipet e tjera të grupit, Shqipëria dhe Zvicra.

Cjyn1KghWEAAvyq2.jpg


Edhe Gjermania ka publikuar listën zyrtare me 23 lojtarët që do të marrin pjesë në Euro2016. Ishte trajneri Joachim Löw që e bëri atë të ditur, ndërsa i përfshirë rezulton edhe shqiptari Shkodran Mustafi.

Lista:

Portiere: Manuel Neuer (Bayern Munich), Marc-André ter Stegen (Barcelona), Bernd Leno (Leverkusen).

Mbrojtes: Jerome Boateng (Bayern Munich), Mats Hummels (Dortmund), Shkodran Mustafi (FC Valence/SPA), Jonas Hector (Keln), Emre Can (Liverpool/ANG), Antonio Rüdiger (AS Roma/ITA), Benedikt Höwedes (Schalke 04).

Mesfushorë: Julian Draxler (Wolfsburg), Sami Khedira (Juventus/ ITA), Toni Kroos (Real Madrid/SPA), Thomas Müller (Bayern Munich), Mesut Özil (Arsenal/ANG), Lukas Podolski (Galatasaray/TUR), André Schürrle (Wolfsburg), Bastian Schweinsteiger (Manchester United/ANG), Julian Weigl (Dortmund), Joshua Kimmich (Bayern Munich).

Sulmues: Mario Gomez (Besiktas/TUR), Mario Götze (Bayern Munich), Leroy Sané (Schalke).

Cjyfm67WgAAdcfF_copy.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028321027755737
array(1) { ["section"]=> string(86) "euro-2016-franca-dhe-gjermania-publikojne-listat-perfundimtare-me-23-futbolliste-42027" }