Euro 2016, përfundon ndeshja Çeki­-Kroaci 2:­2

Publikuar tek: sport, më 19:41 17-06-2016 Euro 2016, përfundon ndeshja Çeki­-Kroaci 2:­2

Përfundon me rezultatin 2:2 sfida Çeki-Kroaci.

Barazimi i kësaj ndeshje është cilësuar si rezultat surprixë ku në minutën e 37 sulmuesi i Inter Ivan Perisic shënon në portën kundërshtare, më pas sapo kishte filluar pjesa e dytë në minutën e 59-­të Kroacia dyfishon rezultatin në 2:­0 me autor Ivan Rakitic.

Dhe në minutën e 57-të shënon Çekia  dhe ngushton diferencën, në përfundim të lojës ishte çeku Necid i cili me anë të 11 ­metërshi ndryshoi rezultatin dhe bëri që të përfundoi ndëshja me barazimin 2:2.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018034934997559
array(1) { ["section"]=> string(49) "euro-2016-perfundon-ndeshja-ceki-kroaci-2-2-43854" }