Euro 2016, përfundon ndeshja Itali-Suedi, Eder kualifikon Italinë

Publikuar tek: sport, më 17:15 17-06-2016 Euro 2016, përfundon ndeshja Itali-Suedi, Eder kualifikon Italinë

Ka përfunduar ndeshja Itali-Suedi me rezultatin 1-0 ndërkohë që në minutën e ’88 ka shënuar Eder duke siguruar kështu vendin e parë në grupin E.  

Sfida Itali Suedi është cilësuar si sfida më e vështirë e grupit E, ndërkohë mësohet se Conte ka vendosur të ruaj të njëjtin formacion që mposhti Belgjikën, teksa edhe Suedia i beson përbërjes ku udhëheq superylli Zlatan Ibrahimovic.

Formacioni i Italisë: Buffon; Barzagli, Bonuçi, Chiellini; Candreva, Parolo, De Rossi, Giaçherini, Florenzi; Eder, Pellè.

Formacioni i Suedisë: Isaksson; Lindelöf, Granqvist, Johansson, Olsson; Larsson, Ekdal, Källström, Forsberg; Guidetti, Ibrahimovic.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Avancimi i Kombëtares në raundin tjetër. Sa janë shanset?
Lila dhe Balaj në konferencë: Respekte për Rumaninë, por kjo është ndeshja jonë »
Article Logic
Execution time: 0.0088050365447998
array(1) { ["section"]=> string(69) "euro-2016-perfundon-ndeshja-itali-suedi-eder-kualifikon-italine-43834" }