Euro 2016 rikthen gjyqtarin e ndeshjes famëkeqe Serbi-Shqipëri

Publikuar tek: sport, më 18:44 15-12-2015 Euro 2016 rikthen gjyqtarin e ndeshjes famëkeqe Serbi-Shqipëri

Uefa ka publikuar sot listën me gjyqtarët që do të drejtojnë 51 ndeshjet e Kampionatit Europian “France 2016”.

Në listën e publikuar bie në sy emri i gjqytarit anglez Martin Atkinson, i cili u bë i njohur për shqiptarët për shkak se ishte ai që duhej të menaxhonte ndeshjen famëkeqe të 14 tetorit Serbi-Shqipëri. Veprimet e Atkinson vështirësuan jo pak përpjekjet e Shqipërisë në kërkim të së drejtës së saj në komisionet e UEFA-s dhe në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv.

Mundësia që Atkinson të marrë në drejtim një ndeshje të Shqipërisë në Euro 2016 nuk është e përjashtuar, por kjo varet edhe nga ecuria e kuq e zinjve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024084806442261
array(1) { ["section"]=> string(68) "euro-2016-rikthen-gjyqtarin-e-ndeshjes-famekeqe-serbi-shqiperi-27842" }