EURO 2016, Tifozët angelzë të dehur në Francë këndojnë: ISIS ku je?

Publikuar tek: bota, më 10:52 10-06-2016 EURO 2016, Tifozët angelzë të dehur në Francë këndojnë: ISIS ku je?

Policia franceze hodhi gaz lotsjellës mbrëmjen e kaluar në Marsejë pas përleshjeve të dhunshme që shpërthyen mes tifozëve anglezë.

Përleshjet shpërthyen menjëherë pas mesnate në zonën e vjetër të qytetit francez, mes qindra tifozësh të dehur të cilët brohorisnin ISIS ku je?

Dyshohet se përplasja mes tyre ka nisur papritmas ku një bandë farnceze ka sulmuar duke hedhur sende të forta në drejtim të tifozëve anglezë.

Policia franceze ka ndërhyrë menjëherë dhe ka arrestuar dy prej tifozëve dhe ka kthyer mbrapsht mjaft të tjerë.

tifozet_angleze1.jpg

tifozet_angleze.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkatërrohet banda e drogës në Itali, në pranga 22 shqiptarë
Vajza e vogël përfshihet nga emocionet “live”, vjell gjithandej (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.013504028320312
array(1) { ["section"]=> string(70) "euro-2016-tifozet-angelze-te-dehur-ne-france-kendojne-isis-ku-je-43065" }