EURO 2020, Islanda kalon në avantazh

Publikuar tek: sport, më 15:29 08-06-2019 EURO 2020, Islanda kalon në avantazh

Islanda kalon në avantazh duke shënuar gol në minutën e 22-të ndeshjes.

Ka qenë Gudmundson, i cili përfiton nga mosreagimi i mbrojtjes kuqezi dhe, pasi driblon 3 lojtarë, shënon në portën e Berishës.

Sfida e Shqipërisë ndaj Islandës ka nisur në orën 15:00 dhe po luhet në Rekjavik.

Islanda: Halldorsson, Harmansson, R.Sigurdsson, Gudundsson, Bjarnason, G.Sigurdsson, Arnason, Sigurjonsson, Gunnarsson, Kjartansson, Skuiasson.

Shqipëria: Berisha, Dermaku, Lenjani, Hysaj, Veseli, Ismajli, Basha, Xhaka, Cikalleshi, Balaj, Abrashi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02507209777832
array(1) { ["section"]=> string(42) "euro-2020-islanda-kalon-ne-avantazh-167408" }