Euro 2020/ Shqipëria mbyll kualifikueset me humbje, mposhtet 0-2 nga ‘gjelat’

Publikuar tek: sport, më 22:46 17-11-2019 Euro 2020/ Shqipëria mbyll kualifikueset me humbje, mposhtet 0-2 nga ‘gjelat’ Moment nga ndeshja Shqiperi-France

Sapo ka përfunduar ndeshja Shqipëri-Francë, ku ‘gjelat’ kanë fituar me rezultatin 0-2.

Golat u shënuan në minutën e 8’-të nga Tolisso dhe në minutën e 30’-të nga Antoine Griezman.

Inagurimi i stadiumit të ri ‘Air Albania’ mesa duket nuk ishte edhe aq fatsjellës për kuqezinjtë.

Kombëtarja shqiptare përfundon grupin H të kualifikueseve për EURO 2020 në vendin e katërt. Nga ky grup u kualifikuan kampionia e botës në fuqi, Franca dhe Turqia.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075099468231201
array(1) { ["section"]=> string(80) "euro-2020-shqiperia-mbyll-kualifikueset-me-humbje-mposhtet-0-2-nga-gjelat-186241" }