EURO 2020, Shqipëria në “grupin e ferrit” përballë Francës e Turqisë, Kosova do të presë Anglinë (SHORTI DHE EKIPET)

Publikuar tek: sport, më 12:54 02-12-2018 EURO 2020, Shqipëria në “grupin e ferrit” përballë Francës e Turqisë, Kosova do të presë Anglinë (SHORTI DHE EKIPET)

Grup “ferri” po konsiderohet grupi ku Shqipëria do të përballet për Euro2010 në shortin që u hodh në Dublin të Irlandës dhe ku djemtë kuqezi do të përballen me skuadra të mëdha si Franca apo Turqia.

Pak më ndryshe ka ndodhur me Kosovën, e cila siç duket nga shorti ka rënë në një grup ballkanik, e ku skuadra me e mirë është Anglia. Që për herë të parë në histori do të udhëtojë drejt Kosovës.

Shqipëria është e vendosur në grupin H me Francën, Islandën, Turqinë, Moldavinë dhe Andorrën.

Kosova është vendosur në grupin A me Anglinë, Bullgarinë, Malin e Zi dhe Çekinë.

Megjithatë, analistët sportivë që kanë filluar komentet, po thonë se Shqipëria e ka mundur më parë Francën dhe Turqinë ndaj nuk duhet ta shohë me negativitet këtë grup.

47223891_188941682057280_8228626004436844544_n.jpg

47305487_1898778673572721_4327718534755909632_n.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.053886890411377
array(1) { ["section"]=> string(117) "euro-2020-shqiperia-ne-grupin-e-ferrit-perballe-frances-e-turqise-kosova-do-te-prese-angline-shorti-dhe-ekipet-143654" }