EURO, çdo prerje ka një stil të vetin arkitekturor, nga i lashti tek moderni

Publikuar tek: kulture-art, më 07:57 19-08-2016 EURO, çdo prerje ka një stil të vetin arkitekturor, nga i lashti tek moderni Skema e stilit arkitekturor te prerjeve te kartmonedhave EURO

Duket sikur gjithçka bëhet pa plan, por nuk është kështu për kartmonedhat e Euros, duke filluar nga prerja pesë euro, e deri te 500 euro. 

Ekspertët kanë vënë re se çdo prerje kartmonedhe paraqet një stil të veçantë arkitekturor, që lëviz nga klasiku deri tek kontemporani, nga më i lashti, deri tek më moderni. Dhe më bukur se një skemë e tillë, askush nuk mund ta japi. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022029161453247
array(1) { ["section"]=> string(80) "euro-cdo-prerje-ka-nje-stil-te-vetin-arkitekturor-nga-i-lashti-tek-moderni-50191" }