Euro lëviz me ritme të ngadalta, ja me sa këmbehen monedhat e huaja sot

Publikuar tek: ekonomi, më 09:43 05-09-2017 Euro lëviz me ritme të ngadalta, ja me sa këmbehen monedhat e huaja sot

Dhe pse pritej që euro të rimëbëmej me fillimin e vjeshtës, këmbimi valuator tregon se ndryshimet janë me rritme të ngadalta.

Ditën e sotme euro këmbehet me 133.44, një rritje e lehtë krahasuar me ditët e para të muajit shtator.

Dhe dollari amerikan është zhvlerësuar së tepërmi, duke u këmbyer ditën e sotme me 122.14.

Pritet që muajt në vijim monedha euro të pësojë rritje duke shkuar deri në 135.0

Kursi zyrtar i këmbimit të monedhave të huaja përkundrejt monedhës vendase lek:

Dollar Amerikan USD 112.14

Euro EUR 133.44

Poundi Britanik GBP 145.12

Franga Zvicerane CHF 117.12

Jeni Japonez (100) JPY 102.38

Dollari Australian AUD 89.21 Dollari Kanadez CAD 90.38

Korona Suedeze SEK 14.08

Korona Norvegjeze NOK 14.38

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0094230175018311
array(1) { ["section"]=> string(76) "euro-leviz-me-ritme-te-ngadalta-ja-me-sa-kembehen-monedhat-e-huaja-sot-91199" }