Euro shënon nivelin më të ulët në 14 vitet e fundit

Publikuar tek: ekonomi, më 18:09 20-12-2016 Euro shënon nivelin më të ulët në 14 vitet e fundit

Euro gjatë ditës së sotme ka shënuar zhvlerësimin më të lartë në 14 vitet e fundit ndaj dollarit amerikan.

Sipas kursit të këmbimit valuator, një euro është shkëmbyer me 134.64 lekë. Sipas ekspertëve dobësimi i euros është i lidhur me shkaqe të jashtme. 

Analistët ndërkombëtar parashikojnë se shumë shpejt tregjet botërore mund të përballen me një situatë të pamenduar më parë, këmbimin 1 me 1 të dollarit me euron.

euro dhe dollare.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028386831283569
array(1) { ["section"]=> string(57) "euro-shenon-nivelin-me-te-ulet-ne-14-vitet-e-fundit-63238" }