Euro vazhdon pikiatën, kur pritet të rikthehet "fuqishëm"

Publikuar tek: ekonomi, më 08:46 17-07-2017 Euro vazhdon pikiatën, kur pritet të rikthehet

Prej disa muajsh euro ka njohur rënie, duke e zhvlerësuar së tepërmi monedhën europiane.

Ditën e sotme euro ka njohur një tjetër humbje me 0.08, duke u shkëmbyer kështu me 132.36.

Dhe dollari amerikan ka shënuar rënie ditën e sotme me 0.07, duke u këmbyer me 115.96.

Gjatë muajve të verës dhe të vjeshtës, euro shënon gjithmonë një rënie për shkak të kthimit të emigrantëve. Por një rënie kaq drastike e kësaj monedhe nuk ishte vërejtur mëparë.

Sipas parashikimeve, euro do të rrikthehet fuqishëm në 2018, për shak të borxhit të shtetit që ka marrë në këtë monedhë dhe mendohet se në kët vit do të shkëmbehet me 146.0.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022674083709717
array(1) { ["section"]=> string(60) "euro-vazhdon-pikiaten-kur-pritet-te-rikthehet-fuqishem-86386" }