Eurodeputetët letër kryeministrit Rama: Turku Selami Simsek të mos ekstradohet, do ndikojë në integrimin e Shqipërisë

Publikuar tek: aktualitet, më 15:05 18-09-2020 Eurodeputetët letër kryeministrit Rama: Turku Selami Simsek të mos ekstradohet, do ndikojë në integrimin e Shqipërisë Turku Selami Simsek

Eurodeputetja Ramona Strugariu shkruan në Twitter si i ka dërguar një letër zyrtare kryeministrit Edi Rama dhe i kërkon që shtetasi turk Selami Simsek të mos ekstradohet.

Ajo shkruan se bashkë me disa eurodeputetë të tjerë i kanë shkruar kryeministrit Rama dhe misionit diplomatik të Shqipërisë në BE që të sigurojnë një gjykim të drejtë në vendin tonë për Simsek, por që ai të mos ekstradohet në Turqi.

Eurodeputetja shkruan se rastet e përsëritura të mosrespektimit të të drejtave të njeriut mund të kenë ndikim serioz në procesin e integrimit të Shqipërisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012964963912964
array(1) { ["section"]=> string(122) "eurodeputetet-leter-kryeministrit-rama-turku-selami-simsek-te-mos-ekstradohet-do-ndikoje-ne-integrimin-e-shqiperise-220839" }