Eurokomisioneri Fleckenstein: Shqipëria fiton 2:0 ndaj Zvicrës, është ekip me shpirt gare

Publikuar tek: bota, më 18:15 10-06-2016 Eurokomisioneri Fleckenstein: Shqipëria fiton 2:0 ndaj Zvicrës, është ekip me shpirt gare

Eurokomisioneri Knut Fleckenstein ka besimin se Shqipëria do të mundë Zvicrën në ndeshjen e nesërme me rezultatin 2:0. Ai shprehet se është tifoz me ekipin gjemran por veçon kombëtaren shqiptare për cilësitë që ka duke nënvizuar se është një ekip me shpirt gare dhe ka vullnetin për të fituar.

“Nesër unë jam i sigurt se ekipi shqiptar i Federatës Shqiptare të Futbollit do të fitojë mbi ekipin zviceran me rezultatin 2:0. Dhe kjo është për shkak se kjo skuadër ka një ekip që luan me shpirt dhe një vullnet të jashtëzakonshëm për të fituar!”, shkruan Fleckenstein duke postuar edhe fotografinë e kombërates shqiptare.

sfsefdfvr.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035478115081787
array(1) { ["section"]=> string(93) "eurokomisioneri-fleckenstein-shqiperia-fiton-2-0-ndaj-zvicres-eshte-ekip-me-shpirt-gare-43108" }