Euronews Albania & Euronews Group, solidarizojnë botën për Shqipërinë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:51 09-12-2019 Euronews Albania & Euronews Group, solidarizojnë botën për Shqipërinë

Situata e jashtëzakonshme në Shqipëri, pas tërmetit të 26 nëntorit u përcollën jo vetëm në kanalin e Euronews Albania, por edhe në 12 kanalet që përfshin Euronews Group, në Itali, Greqi, Francë, Gjermani, Spanjë, Turqi, Portugali, Hungari etj.

 

Krahas lajmeve u trasmetuan dhe mesazhe sensibilizuese për mbledhje fondesh, që do të shkonin në ndihmë të familjeve të dëmtuara nga tërmeti.

Kudo nëpër Europë e botë u përcoll spot-apeli, që qeveria shqiptare i drejtoi njerëzve, duke i adresuar tek portali zyrtar e-Albania për të dhuruar online.

Për një Shqipëri solidare, ishte mesazhi kryesor i këtij spoti, që përmes Euronews Albania dhe Euronews Group mori përmasat: për një botë solidare me Shqipërinë.

foto 2.png

foto 3.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027286052703857
array(1) { ["section"]=> string(73) "euronews-albania-euronews-group-solidarizojne-boten-per-shqiperine-188875" }